Plastik Kart Sistemleri

 

Plastik Sadakat Kartları

Müşteri sadakat uygulamaları, puan toplama ve eksiltme sayesinde üye mağazalara yeni müşteriler kazandırmayı ve mevcut müşterilerini sadık müşteri haline getirmeyi amaçlayan uygulamalardır. Ayrıca bu kartlar aracılığı ile CRM amaçlı olarak müşteri bilgileri ve satın alma alışkanlıklarını belirleyen verilerin toplanmasını sağlarken, firma ile müşteri arasında anahtar rol oynamaktadır.

 

 

 

Plastik ID Kartlar

ID kart, kişinin özel bilgilerini içeren ve bağlı olduğu kurumu tanımlayan fotoğraflı kimlik kartlarıdır. Personel devam kontrol sistemlerinde; Eğitim kurumlarında, dernek, klüp, meslek odaları, siyasi partiler, sendikalar,kütüphaneler vb yerlerde kullanılırlar. Kullanım amacı ve alanına göre magnetik şeritli, barkodlu, chipli ya da kontaksız akıllı kart olarak üretilmektedir..

 

 

 

 

Plastik Sağlık Kartları

Sigorta şirketlerinde sigortalı müşteri takip ve tanıtımında; Sağlık kuruluşlarında Hasta Takip Sistemlerinde, hasta kabulünde yoğun olarak kullanılan hasta takip kartları ve Hasta tanıtım kartları kullanım amaç ve yerlerine göre magnetik şeritli; barkodlu, chipli ya da kontaksız akıllı kart olarak üretilmektedir.

 

 

 

Plastik Otel Kartları

Turizm Sektöründe Otel, Motel ve Tatil Köylerinde sunulan her türlü hizmette ve müşterinin tesis içerisinde alışverişlerinde kullandıkları kredili harcama kartları, işletmelere ve müşterilere kullanımda büyük kolaylık ve avantajlar sağlamaktadır. Otel kartları kullanım amacı ve yerine göre magnetik şeritli, barkodlu, chipli ya da kontaksız akıllı kart olarak üretilmektedir.

 

 

 

Loyalty Kartları

Çeşitli sektörlerde kullanılan ve kullanıcılarına özel avantajlar getiren ve müşteri sadakatini arttıran kartlardır. Servis hizmet kartları; Alışveriş merkezleri; Eğlence merkezleri; Akaryakıt istasyonları; Sinemalar; Restaurant lar vb işletmeler için üretilen magnetik bantlı; barkodlu, chipli ya da kontaksız akıllı kartlardır.

 

 

 

Plastik Kartlar

Günlük yaşantımız içerisinde önemli yer kaplayan plastik kartlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası durumundadır. Ödemelerden alışverişe; iş yerinden sağlığa; seyahatten otoyola ve konaklamaya kadar pek çok alanda kullanılan plastik kartlar hayatımızın her alanında var olurken gelişen teknoloji ile biçim ve uygulama farklılıkları göstererek daha fazla yer almaya da devam edecekler.

 

 

 

 

Plastik Sağlık Kartları

Özellikle acil durumlarda, hasta hakkındaki tüm bilgilere güvenli ve hızlı bir şekilde erişim imkânı sağlamayı hedeflemektedir. Geçmiş tedavi ve operasyonlar hakkında edinilen bilgiler sayesinde gereksiz operasyon ve uygulamaların önüne geçilerek, acil durumlarda hayat kurtarılırken aynı zamanda gereksiz tedavi masraflarının da önüne geçilmektedir.

 

 

 

E-Cüzdan Kartları

Büyük alanları kapsayan işletmeler ve kampuslar içerisinde yer alan Otopark, Personel devam takip sistemleri, Yemekhane, Kütüphane ve Maaş ödeme uygulamalarını kapsayan işlemlerde para operasyonunu ortadan kaldıran hızlı, güvenilir ve çok fonksiyonlu uygulamalara olanak veren kartlardır.

 

 

 

 

 

E-Bilet Kartları

Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan E-Bilet uygulamalarında daha çok Kontaksız Akıllı kartlar tercih edilmektedir.Birçok yerel yönetimler özellikle Metro, Hafif Raylı sistem ve Otobüs gibi toplu taşıma sistemlerinin kullanıldığı noktalarda para operasyonlarını ortadan kaldırarak daha hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet vererek ücret toplama işlemlerini daha kolay ve tercih edilebilir kılmaktadır.

 

 

 

Plastik Ve Akıllı Ulaşım Kartları

Özellikle otoyol, köprü ve diğer paralı geçiş sistemlerinde kullanılan bu kartlar söz konusu alanlarda parayı ortadan kaldırarak daha hızlı,güvenli ve uygulama kolaylığı sağlayan ürünlerdir. Günümüzde artan araç sayısı ve trafik yoğunluğu düşünüldüğünde bu uygulamaların hayatımıza kattığı faydalar sayılamayacak kadar çoktur.

 

 

 

Manyetik Bantlı Plastik Kart

-Manyetik bantlı plastik kart üretimi için en az 500 adet kart siparişi vermeniz gerekir.-Manyetik Bantlarda 2 farklı manyetik türü vardır ,bu şeritler HİCO ve LOCO olarak ayrılır.-HİCO manyetik bant okuyucu özelliğine göreve bant içerisine kodlanacak track kodlarına göre belirlenir ve üretimini bu bilgilere göre yapılır. -LOCO manyetik bant okuyucu özelliğine göre ve bant içerisine kodlanacak track kodlarına göre belirlenir ve üretimini bu bilgilere göre yapılır. - Manyetik bantlı kart üretiminde bant renklerini belirleyebilirsiniz.-Gümüş renk manyetik bantlı kart üretimi. - Altın renk manyetik bantlı kart üretimi. - Kahve renk manyetik bantlı kart üretimi. - Siyah renk manyetik kart üretimi.

 

 

 

Kontaksız Akıllı Kartlar

Kart gövdesi içerisine yerleştirilmiş chip içerisinde bulunan verilerin radyo frekansı ile tanımlama ve okuma yönteminin kullanıldığı kartlardır. Bu tip kartlarda kart gövdesi içerisinde çıplak gözle görülemeyen bir antene bağlı mikro chip üzerinde tutulmakta olan bilgiler anten vasıtası ile tanımlama bilgisinin okuyucuya transfer edilmesi ilkesi ile çalışırlar. Okuyucuya transfer edilen bilgiler dijital formata çevrilerek bilgiler kullanılır hale gelmektedir. Kontaksız Akıllı Kartlar kullanım alanları ve amaçlarına göre farklı özellikler barındırmakta ve farklı isimler ile anılmaktadırlar. (Proximity, Mifare, Ultralight, DES F‹RE ve Dual interface kartlar gibi) 

 

 

 

Güvenlik ve E-imza Kartları

Elektronik ortamda yapılan farklı işlemleri daha güvenli hale getirmek amacı ile PKI uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilen çözümlerdir. Kritik seviyede dijital ortamda yapılan işlemlerin güvenliğini, fiziksel özellikler birleştirilerek daha da pekişmektedir.

 

 

 

GSM Kartları

Gelişen teknoloji, iletişim hizmetlerinin farklı araç ve uygulamaları ile günlük hayatın her noktasında yerini almaya başlamış durumdadır. Özellikle cep telefonlarında kullanılan GSM kartları da bu alanda kullanılan Kontaklı Akıllı kart uygulamalarının en belirgin örneklerindendir. 

 

 

 

Plastik Sayaç Kartları

Ön ödemeli olarak düşünülebilen bu kartlar yaşamın her noktasında kullanılabilmektedir.Özellikle yerel yönetimler tarafından ücret toplama ve hizmet noktasında başta Elektrik, Doğalgaz ve Su gibi hizmetlerde işleyişin hızlı, güvenilir ve tek merkezli yürütülmesini sağlamaktadırlar. 

 

 

 

Plastik Telefon Kartları

Telekomünikasyon sektöründe gelişen teknoloji ile geçmişte kullanılan magnetik şeritli telefon kartları yerini kontaklı akıllı kartlara bırakmış durumdadır. Bu kartlar ile iletişim daha hızlı olduğu kadar daha güvenilir ve daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Bu yöntem kart sahteciliğinin önüne geçerken kurumlar açısından güvenli iletişim ve ücret toplama operasyonlarında avantaj sağlamaktadır.

 

 

 

Kontaklı Akıllı Kartlar

Kart gövdesi üzerine çıplak gözle kolaylıkla görülebilen yonga şeklinde mikro işlemci bulunduran ve içerisine yerleştirilmiş farklı kullanım amaçlarına(Bankacılık; EMV, Loyality vb) yönelik farklı işletim sistemleri barındıran (Multos, Java, Linux, Memory, Payflex vb) ve bilgileri bu işletim sistemlerine uygun şekillerde saklayıp işleyebilen kartlardır.

 

 

 

 

Kart Baskı Makinası Kiralama

Organizasyon ve toplantılarınızda gelen ziyaretçillerinizi bekletmeden, hızlı ve kaliteli bir şekilde plastik yaka kartlarını hazırlayabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ile sizlere yerinde kart baskı hizmeti kiralıyoruz. Kredi kart ebatlarında plastik kart ve özel ölçülerde plastik kart hizmetlerimiz için bizden mutlaka bilgi alın. Kiralık plastik kart yazıcılar için fiyat ve teknik bilgi isteyiniz.

 

 

 

 

Akıllı Kartlar

içine bilgisayar niteliği taşıyan bir mikro işlemci yerleştirilmiş olan plastik karttır. Bu işlemci farklı şekildeki bilgileri saklayıp işleyebilmekte ve bu nedenle farklı sektörlere yönelik farklı çözümlerde kullanılabilmektedir. Akıllı kartlar kullanılan alanlara, kullanılan chip özelliklerine, chip içerisindeki işletim sistemine ve daha pek çok özelliğine göre sınıflandırılırlar. Ancak genel olarak kart gövdesine yerleştirilmiş mikro işlemci içerisindeki bilginin okunabilme şekline göre Kontaklı Akıllı Kart ve Kontaksız Akıllı Kart olarak iki başlık altında toplanırlar. 

 

 

 

 

Plastik Üye Kartları

Dernek üye kartı, Lokal üye kartı, Kulüp Üye kartları, Spor kulübü kartı, Fitness Üye Kartı, Plastik kredi kartı kalitesinde üretilen ve firmanızın reklamını taşıyan kaliteli ve şık bir reklam çeşitidir. Üye Kartları isteğe bağlı resimli veya sadece kişi bilgileri içeren bir ıd kart modelidir. 

 

 

 

 

Müşteri İndirim Kartı

Müşteri sadakat uygulamaları, puan toplama ve eksiltme sayesinde üye mağazalara yeni müşteriler kazandırmayı ve mevcut müşterilerini sadık müşteri haline getirmeyi amaçlayan uygulamalardır. Ayrıca bu kartlar aracılığı ile CRM amaçlı olarak müşteri bilgileri ve satın alma alışkanlıklarını belirleyen verilerin toplanmasını sağlarken, firma ile müşteri arasında anahtar rol oynamaktadır. 

 

 

 

 

Plastik Sertifika Kartı

Kuyumcu ürün tanıtım ve garanti kartı gibi kullanılabilen plastik kart modellerindendir. Plastik olarak üretilen sertifika kartları firmanızın logosu ile ve sizin belirlediğiniz özelliklere göre üretilir. Mağaza ve parakende satış noktaları için ürün belgesi olarak kullanılan sertifika kartı için daha fazla bilgiyi müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz. 

 

 

 

 

Plastik İndirim Kartı

Plastik Sadakat Kartları Müşteri sadakat uygulamaları, puan toplama ve eksiltme sayesinde üye mağazalara yeni müşteriler kazandırmayı ve mevcut müşterilerini sadık müşteri haline getirmeyi amaçlayan uygulamalardır. Ayrıca bu kartlar aracılığı ile CRM amaçlı olarak müşteri bilgileri ve satın alma alışkanlıklarını belirleyen verilerin toplanmasını sağlarken, firma ile müşteri arasında anahtar rol oynamaktadır. 


geri